ksanyi52 Creative Commons License 2015.09.12 0 0 115559

Szia! Úgy látom felkavartam az álló vizet. Tehát akkor teszerinted hígítsam fel csapvízzel 25 fokosra és főzzem le még egyszer! De azért azt mond meg nékem hogy mit nyerek azzal ha azt a büdös hígító szagú 1dl előpárlatot vissza öntöm a finomításhoz az alszeszbe? És ott van a kozmaolaj. Én semmi féle kozmaolajat nem tapasztaltam. Már az első csepp is tiszta volt. Vagy ez még azért van mert új a főző? Írtak itt kékes, sárga meg piros színről , meg opálosodásról a hígításkor, persze hogy nem szeretném elrontani ami szép és jóízű. Ott ülök én mellette szívesen 10 órát is nincs azzal gondom ha biztosan tudom hogy jobb lesz. Közben megint lejött egy üsttel, 1 liter (vodka) és kb 1/2 liter utó párlat. És megint nem főztem le a savanyú vizet. Mennyi jönne még le kb ha olyan 28 fokos? Érdemes még tovább égetni?  Olvasom hogy van aki 5-10 fokig is lefőzi. Én nem a mennyiségre megyek, magamnak egy kis jó pálinkát szeretnék. Azért kérdezek sokat hogy lássam hogy mi az ábra. Az utó párlatot gyűjtsem össze és a cefréhez öntsem vagy a finomításhoz? Előbb utóbb majd megtanulom, de addig még kérdezek " pár butaságot". Üdv ksanyi.

Előzmény: benchmade (115550)