sTarrrz Creative Commons License 2015.09.10 0 0 15076

Sziasztok!

Nektek volt olyan a családfakutatás során,hogy rossz ágat kezdtetek el felkutatni és csak később jöttetek rá?

Én most kutatok egy ősöm után akit Marschalkó Istvánnak hívtak.

Na most,1806-ban Gálszécsen született egy Marschalkó István,de 1802-ben Szin nevű borsodi településen is született egy Marsalkó István  (elnémetesedett szláv család ezért írták sch végződéssel)

Az adott ősöm egy Miskolc melletti faluban élt és több Marsalkó,Marschalkó nevű ember is élt a faluban és környékén.

Ezért a keresztneveket megnéztem és hogy nagyjából mikor is születhettek a rokonjai vagy testvérei.

De így se lettem közelebb,mert Egertől kezdve,Eperjesen át Sárospatakig mindenhol születtek olyan nevű személyek.

A falu anyakönyve olvashatatlan jó pár oldalon,mert a tinta nagyon megfakult az idő során.

Próbáltam megkeresni a házassági papírjukat,de nem találtam még a környező falvakban sem.

A Felvidéken az 1806-ban született Istvánnak született egy Károly nevű testvére is és a borsodi faluban is élt egy Marsalkó Károly nevű ember,ezért kezdtem el kutatni ezt az ágat.

Illetve az 1806-ban született Marschalkó Istvánnak az apját Jánosnak hívták és a későbbiek során Istvánnak született egy János nevű gyereke.

Azonban most akadtam rá,hogy 1820-ban az ősömnek született egy gyereke,de Harsalko családnéven szerepel a Familysearch-en,ezért nem is találtam.

Emiatt borul most az egész,mivel 14 évesen gondolom nem születhetett gyereke.

A házassági papíron legalább szerepelne,hogy hol született,de még azt se találom,így csak tippelgetni tudok, nem sok sikerrel.