Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 0 0 32

A spanyol-német meccsre nagyon kíváncsi leszek. Ha a németek megverik a spanyolokat, és a törökök megverik Izlandot (utóbbi szerintem 100%), akkor Gasolék nem jutnak tovább a legjobb 16-ba, ami elég nagy visszaesés lenne a spanyol kosárlabda számára. Viszont a németek részéről elég szomorú lenne, ha hazai pályaelőnyük ellenére nem jutnának tovább...

Egyébként a B csoport eléggé pocsékul lett összerakva... Szerintem Izlandot kivéve mindegyik csapatnak a legjobb 16-ban a helye. Olaszok, spanyolok, németek, szerbek, törökök... A D csoport ennek pont az ellentettje: Litvánián kívül egy olyan csapatot sem tudnék mondani onnan, amelyik ott lehetne a nyolcaddöntőben. Esetleg Belgium vagy Lettország, de inkább előbbi. No de Csehország? A magyar válogatott is elverte tavaly 83-68-ra! Ukrajna? Tavaly kinn voltak a VB-n (hogy mi módon jutottak oda ki, fogalmam sincs), de ezen a tornán rémesen gyengék, és pár évvel ezelőtt EB-pótselejtezőben a magyar válogatott 93-67-re (nem biztos, hogy ez volt a hivatalos végeredmény, de én úgy emlékszem, kb. 6 éve ekörül vertük őket) verte! Észtország? Litvániát sikerült megszorongatniuk, de ezt leszámítva nem egy szuper csapat. 

Előzmény: albamama (31)