teherelosztószív Creative Commons License 2015.09.06 0 0 80516

Kicsavarod a sarokszelepet a falikorongból --vagy bevakolt idomból--, ettől máris falsíkra (csempesík alá) kerülsz, tolhatod a koronafúrót.

 

Mondjuk központosítani csak olyan koronát lehetne, aminek van megvezető fúrószár a közepén, és ahhoz is barkácsolni kell egy kicsit.

 

Pl kifúrni egy záródugót központosan, egy csapot tenni a fúrószár helyére, hogy a csőbe(falikorongba) nehogy belefúrj, majd ez a csap a csődugóban forogva megvezeti a koronát, neked csak finoman előtolni kell

 

Mondjuk a csempét ettől még eltörheted, jó eséllyel el is fogod, mert a falon nincsen normálisan kitámasztva, burkolók nagyrésze ragasztó plecsniket taknyol csak alá, márpedig a csempe, ha nem egyenletesen támasztod megmunkálás közben, szinte biztos, hogy összetörik

 

Variációk száma végtelen, én leflexeltem a rózsákat ami nem fért be, majd manuálisan egyenként lecsiszoltam deszkára szegezett finompapírral, olyan gyárias, hogy csak én tudom, hogy mennyit csaltam.

 

Ilyen  miniplexxel ami 9-15 ezret forog, (ma már a gagyik ilyen 3-4 ezer ft-os barkácsgépek) apró finom kővel bárminek neki lehet esni, a csempének is, evvel a leglassabb és legmacerásabb, de a legkevesebb eséllyel reped

Ezek annyira meredekek, hogy még az edzett üveget is viszik... kérdés így milyen sablonnal vagy hogyan tudsz szép és nagyon pontos  kört, kézzel megveztve tuti borzalmas lesz, ha szobrászművész vagy egyébként civilben, akkor is

 

Egy biztos: csak szemüvegben!!  akármelyiket is választod, egy lepattant csempedarabtól  kitűnően meg lehet vakulni

 

 

Előzmény: MZ/Y (80510)