A.Schindler Creative Commons License 2015.09.02 0 0 9650

Igaz, de szerencsére még megvan mind a kettő, így azért csak könnyebb! :)

 

Történetek... hát, az van, rengeteg minden történt velem az elmúlt másfél évben, számos városban, településen laktam, éltem, Münchentől egész kis városokig, sőt, majorban is, volt hat munkahelyem, vagy tíz szállás, tíz különböző településen, rengeteg emberrel találkoztam, nagyon sok felé jártam, tehát történeteim lennének, bár nem éppen kalandregénybe illőek, de azért mozgalmas időszak volt.

Un. zeitarbeiter voltam, tehát a munkaadóm bérbe adott olyan cégeknek, amelyeknek egy adott időszakban képzett munkavállalóra volt szükségük, ezért ez a sok munkahely és szállás.

A fizetés német viszonylatban is jó, de ez az életmód nagyon megterhelő, nem is akarom folytatni.

 

Németországot viszont nagyon megszerettem, gyönyörű, nagyon élhető egy külföldinek is.

Zökkenőmentes ügyintézés, magyar szemmel minimális bürokrácia (bár ők soknak érzik, de nem is tudják, mennyire szerencsések), a közlekedési fegyelem egyszerűen döbbenetes, bár erre szükség is van, mert a forgalom, főleg a nagyobb városok közelébe óriási.

Az emberek nyugodtak, türelmesek, jóval udvariasabbak a nagy átlagot tekintve, mint itt - szóval sok a pozitívum.

 

Mint külföldi munkavállaló, azért voltak kellemetlen élményeim is.

Egy német dolgozó egyszerűen képtelen megérteni, hogy egy nem német anyanyelvű nem érti meg őt.

Ha rossza a németed, nehezen érted meg, mit mondanak és rosszul beszélsz, akkor sokan egyszerűen szellemi fogyatékosként kezelnek.

Voltak, akik nagyon kihasználtak, azt gondolják, a vendégmunkás egy gép, amit a végletekig lehet hajtani.

Szerencsére, ha jelzi az ember a cége felé, az ilyen helyről azonnal áthelyezik, de azért maradt bennem némi tüske.

 

A többség azért türelmes és toleráns, ha esetleg tartózkodó is, messze nem barátságtalan, elfogadják a külföldit és segítőkészek, ha netán valami probléma van.

 

Nagyon sok a park, gyönyörűek, zöldek, tiszták, akárcsak a turistalátványosságok környéke, vagy az erdők.

Élmény sétálni, várost nézni, kirándulni.

 

Hát, most hirtelen ennyi, de ha van konkrét kérdés, szívesen válaszolok, ha tudok.

Előzmény: Törölt nick (9647)