archivalo Creative Commons License 2015.08.29 0 0 98363

Ennek tükrében és Vajk részletes kifejtése szerint, ez se lehet igaz:

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-hetfotol-20150831/reszletes-oldal/ps/p/workzone-li-ion-akkus-csavarozo-20-v/?pk_campaign=hu_product_newsletter&pk_kwd=2015-08-27_16-46 

Mert a 20 voltos feszültség sehogy sem tud kijönni... :-(

 

Ezzel együtt, a citált és kifogásolt 12 Vos kitétel alatt azt érettem, hogy tök mindegy, hogy LiOnos, avagy sem - tehát nekem nem létkérdés a LiOn - mert az akku pótlása nagyjából egy új gép ára. Jó pár behajtó/fúró átment a kezemen, de még nem láttam olyat, ami motorokusan ment tönkre, viszont soknak sült el a tápegysége és az akkuja.

Helyből zavar, amikor egy működőképes gép azért megy kukába, mert valami "filléres" részegysége megy tönkre - de egy 9,6V vagy 10,8, szinte semmivel, egy 14,4 Vos gép pedig csak-csak hajtható meg a "normális"akksikkal. Vááltozatlanul fenntartom, hogy a legtöbb szerelőmunkához bőven megfelelnek a "dróttal megtoldott" helyhezkötött akksis behajtók és a megdöglöttek is meghajthatók autóakksikról. Tény és való, hogy tetőn nem tudsz vele mászkálni, de erre általában egy életben 2, max 3szor lesz szükséged...r

Előzmény: Paco155 (98360)