Törölt nick Creative Commons License 2015.08.27 -1 4 11190

Mellé...

 

Én nem írtam soha olyat hogy, lehetetlen volt megépíteni a kétes, rejtélyes megalitikus építményeket... már csak azét sem írhattam ezt, mivel ott vannak, tehát lehetséges volt... Ehelyett én azt állítom (és ezzel nagyon nem vagyok egyedül), hogy az általunk, tehát a tudomány jelen álláspontja szerint, az akkor és ott élő népek ismert - illetve inkább vélt - technológiai fejlettségi szintjén, -tudománya szintjén volt lehetetlen számukra... Ám nem volt lehetetlen, ha pl nem azon a fejlettségi szinten voltak, mint amit mi ma nagy bizonyossággal gondolunk és tanítunk róluk, hanem valami egész más, azóta elfeledett fejlettségi illetve technológiai szinten voltak... vagy valaki(k), ismeretlen rejtélyes idegen(ek), magas technológiát ismerő ember(ek) illetve embercsoport(ok), vagy alien illetve alien csoport segítette őket... természetesen ilyen esetekben lehetséges... ám önerőből ők - tudományunk jelen állása szerint gondolt - akkori és ottani népek, ha és amennyiben azon a technológiai fejlettségi szinten voltak, amit mi most gondolunk róluk, úgy nyilvánvaló és triviális, hogy lehetetlen, abszolút képtelenség hogy véghezvitték ezeket... aki szerint ez nem így van, az vagy ostoba, vagy hazudik....

 

Érdekes, hogy aki Atlantisz- illetve hasonló ismeretlen, a tudományunk jelen állása szerint gondoltnál jóval fejlettebb prehisztorikus civilizáció lehetőségéről beszél, az mind hülye, piramidióta stb... De aki viszont azon az állásponton van, hogy az akkori, általunk róluk gondolt fejlettségű, barbár félősember szintű ókori illetve őskori emberek, kerék és egy sor ilyen szintű építészmérnöki tudás (és egyebek, pl asztronómia, matematika) elengedhetetlen ismerete nélkül, épphogy nem kőbaltával, ráadásul előzetes fejlődés jelei nélkül, lehetséges nekik építeni Ozireion-t., Teotihuacan-t, Puma Punku-t, Baalbek teraszát, Nagy Piramist és hasonlókat, azaz száztonnás megalitikus építészet lehetséges volt, az viszont nem hülye, hanem az tudós illetve a racionális tudományos állásponton van... pardon, nem is érdekes, hanem inkább nevetséges...

Sokan várjuk a Kőbaltától az Ozireion-ig című korszakalkotó dolgozatát azoknak akik képesek ilyen naiv marhaságokban hinni, de egy prehisztorikus hitech civilizáció, vagy akár a paleoasztroanautika elméletei pedig marhaságok szerintük... észre kéne már venni magatokat mennyire röhejesek vagytok ezzel...

Előzmény: pizzaboy_ (11185)