.ETNA. Creative Commons License 2015.08.27 0 0 4538

Megértem a helyzeted, de egyáltalán nem biztos, hogy ez jó ötlet.

 

Amikor én kihagytam (külföldön dolgozott a férjem és ott éltünk egy ideig) a Remicade biol.terápiás infúziót (mert kb. hasonlókat gondoltam, mint Te, vagyis, hogy mi az az egy-másfél év, hiszen már annyira tök jól vagyok az infúzió mellett és majd jól diétázom is, talán még meg is gyógyulok ... vannak az embernek ilyen tévképzetei:-) ), NEM IS LEHETETT UGYANAZT FOLYTATNI! Ugyanis a gyógyszer protokollja szerint, ha x hétnél, hónapnál több eltelt, az újbóli beadás akár ÉLETVESZÉLYES is lehet! Olyan allergiás reakció lép fel, ami csak nagyon nehezen kezelhető!! Az én akkori orvosomnak volt több olyan története is, hogy "határeset" betegeknél döntött úgy, hogy még újrakezdhető ... és nagyon durva volt, KIVÉTEL NÉLKÜL mindenkinél fellépett az allergiás reakció, volt akinek szó szerint az életéért küzdöttek. Ez szerepel a betegtájékoztatóban is: "Amennyiben a Remicade-kezelése több, mint 16 héten át megszakadt, akkor a kezelés újrakezdésekor az allergiás reakciók kialakulásának magasabb a kockázata.'"

 

Nem tudom, hogy minden biol.terápiás szernek van-e ilyen negatív hatása, vagy az Enbrel esetében van-e ilyen kockázat, de inkább kérd meg az orvosod, hogy egy másik szert írjon fel, vagy válts orvost, keress olyat, akinek van magánrendelése, menj el az új doki magánrendelésére és beszéld meg vele, talán gyorsabban bevesz egy másik biol.terápiás programba, vagy - ha lehet - gyorsabban felírja újra az Enbrelt.

 

 

Előzmény: kürtöstart (4534)