nickback38 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 158460

Nos...szerintem - mindenki épülésére - eléggé kiveséztük a témát :-)

Viszont két dolog érdekelne abból, amit leírtál :

 

"Megnéznék kezdésnek egy pár fuvarlevelet, hogy ki mit honnan szerez be."

 

Igen, a swiss made definícióban nem igazán vannak kiskapuk, tehát ha vki trükközni akar, az így teheti meg.

Csakhogy történne mindez egy olyan országban, ahol a szomszéd felnyom, ha nem a megfelelő szelektív

hulladékgyűjtőt használod és efféle kishalak(is) belefojtanák a konkurenciát egy kanál vízbe 1% növekedésért.

Tudom, hogy attól mert arrafelé közelebb van az ég, még nem feltétlenül több az angyal, de ez azért több

mint rizikós - akit ezért elkapnak, annak nem lesz újabb esélye...

Vizionáltad anno, hogy a Claro Semag - a SeaGull-éhoz kísértetiesen hasonló caliberek-kel - következő dobása

akár a genfi pecsét is lehet. Szerinted miért lennének ennyire "megértők" a szakmabeliek arrafelé?

 

"...akkor a Zeno-t jóval hamarabb fogják lehúzni a retyón, mint a Fortist és az Orist."

 

Szerintem annak lesz előnye ebben a szituációban, aki a legközelebb áll a manufakturális gyártáshoz - a gépsoroknak

muszáj hozni egy bizonyos volument a gazdaságossághoz, a nagy cégeknek el kell tartani egy vízfejet is, míg az embereket meg lehet pl. feleannyi időben foglalkoztatni stb. Legjobb tudomásom szerint a PP pont így úszta a quartz válságot.

Az igaz, hogy az legalább akkora gáz, ha a nagyban utazó beszállítóik csődölnek be a nagyban utazó vevőik csődje miatt,

de hát tok/mutató/számlap/korona gyártására akár házon belül is be lehet rendelkezni - bár vannak akik kicsiben csinálják ezeket most is, tehát elvileg nem lesznek érintettek -  caliber-t meg most sem kell a "nagybaniról" venni. A napokban

néztem képeket a Soprod "gyáráról" - tökéletes kiszolgálói lehetnének a "túlélőknek". Náluk az optimális eladott mennyiség is jóval közelebb van a minimálisan szükségeshez. Egyszerűbb üzleti modell, kisebb haszonkulcs stb. - miért pont azok a kicsik sokalnának be először, akik most is az "exkluzivitásukból" élnek?

 

Előzmény: Wreck Diver (158455)