yazziedee Creative Commons License 2015.08.20 0 0 7358

üdv, a mi utcánkban, a mellettünk levő épületben történt a tűzeset, egy ugyanolyan lakásban, mint a miénk (74 nm-es), ezt a lakást nem érintik a lezárt előterek, mert pont a lépcsővel szemben van a bejárat, de a félemeletre kitett cuccok sem - bár ezért szólnak a gondnokok, amint észreveszik, mert ezt elvileg nem lehet, ugyanakkor a növények megengedettek, pedig azokból elég sok van, úgy tapasztalom, amikor gyalog kell megmásszam a tíz emeletet; nah szóval, a tűzcsapok ebben a háztípusban az emeleteken vannak a villanyórákkal szemben, minden emeleten, egy zár nélküli vasajtó takarásában, a félemeleteken maximum végigrohannak felfelé, és ebben vsz nem igazán zavarják őket a sarkokba pakolt növények (mondjuk, én nem pakolok ki semmit, soha)...

 

pont otthon voltunk a tűznél, óriási volt a zaj, a hangzavar, rengeteg autót vezényeltek ki, és hatalmas tömeg verődött össze a házunk előtt (is), a mentés igen látványos volt, ahogyan lehozták az ágyhoz kötött sérültet az emelődaru kosárjában, pontosabban a kosár tetején, keresztben rárögzítve a hordágyat - iszonyú ijesztő volt, remélem, kapott nyugtatót szegény sérült, mert szerintem a helyében én a 11 emeletnyi magasságból való végtelen lassúsággal történő ereszkedéstől kaptam volna infarktust, miközben 30-35 m-nyi mélység körülöttem, mindenütt...

 

a lakásban állítólag azóta sem laknak, legalábbis ezt beszélik a sarki boltocskában, de a kiégés nyomai még most is látszanak, mintegy mementóként feketéllik a vakolat a szépen "becsomagolt" épület legfelső emeleti ablakai felett, nem szép látvány...

Előzmény: manhattani (7355)