Ádám Tolnai Creative Commons License 2015.08.18 0 0 24641

Sziasztok! Azért írok, mert van egy Kia Ceed 1.6 crdi 110LE autónk, december elsején vettük nulla kilométerrel, most 23.000 km van benne. 

Azt vettem észre, hogy néha, akár meleg motor akár hideg, furcsa hangot ad ki, mintha egy benzinesnél kihagyna a gyújtás. Tudom ez hülyén hangzik, de leállításra, újraindításra elmúlik a hangja és jár tovább a megszokott módon. Nem vettem észre hogy gyengébb lenne a motor.

Voltam vele szervizben (Ausztria) akkor épp nem produkálta ezt a hangot, 1 napig ott volt az autó, állítólag megnéztek mindent amit csak tudtak, mentek vele több mint 60 km-t, de nem találtak semmit. 

Nos azóta megint párszor előjött ez a dolog, és nem hagy nyugodni, mivel az előző autóm egy renault thalia 1.5 dci volt, amiben tönkrement a magasnyomású pumpa, és mindent telenyomott a fémdarabkákkal. 

Ha valakinek van valami tippje, szívesen meghallgatom. És ennek ellenére még a héten elviszem megint szervizbe mert jövőhéten megyünk vele nyaralni, és nem szeretnék sehol sem ottmaradni!

Itt van egy videó a hangjáról: http://youtu.be/TwVUsRBMlDE