sTarrrz Creative Commons License 2015.08.16 0 0 15031

Anyai ágon voltak lengyelek az őseim.

Egészen pontosan a szép szüleim származnak Galíciából,onnan költöztek át Miskolcra,

ugyanis a Diósgyőri vasgyár az egész Osztrák-Magyar monarchiából munkásokat keresett.

Ahogy az anyakönyveket nézegettem Galíciából főleg képzetlen munkaerő érkezett ide.

Az üknagyanyám már Miskolcon született és gondolom,hogy a szülei lengyelül beszéltek hozzá.

Üknagyanyám nővére hozzáment Miskolvon egy varsói férfihez,akivel később el is költöztek Varsóba.

Dédnagyanyám bátyja felvette később a családdal a kapcsolatot.

 

A félig német,félig szlovák ősöm szintén Miskolcon született,ugyanis az ő apja is a vasgyárban kapott munkát. Ők Szepesolasziból származnak és ahogy régebben kérdezgettem a dédnagyanyámat,azt mondta,hogy ott Szepesolasziban megtanultak magyarul és több tucatnyian jöttek Miskolcra munkát vállalni a vasgyárban.

 

"Lehet, hogy az emlegetett ükapád is beszélt korábban a magyaron kívül más nyelvet is, még gyerekként ?"

Lehetséges,ezt sajnos nem tudom. Amikor még élt a dédanyám,akkor kérdezgettem ezekről,de nem szívesen beszélt az apjáról.

 

"Remélem a fentebb írtakat meg nem veszed személyeskedésnek, nem szántam annak.  :)"

Rendben :)

Előzmény: 2xkiss (15030)