sTarrrz Creative Commons License 2015.08.16 0 0 15029

Köszönöm szépen a választ!

 

Nem tudom,hogy itt a fórumozóknak milyen tapasztalata van a külföldi ősökkel kapcsolatban.

Ugyanis nekem az őseim között voltak (a magyarokon kívül) szlovákok,lengyelek,csehek,németek,de viszont a szülők nem tanították meg a gyereküket az anyanyelvükre.

Például üknagyanyám lengyel származású volt itt született Magyarországon,de a gyerekei nem is tudtak róla,hogy ő lengyel volt.

Azt is csak a halála után tudták meg hogy lengyel volt az anyanyelve.

Dédnagyanyámtól direkt megkérdeztem,hogy milyen származású volt az anyja,erre ő azt mondta,hogy magyar volt. A lengyelt nem ismerte el. Pedig az anyakönyvben világosan ott van.

Üknagyapám meg félig szlovák félig német volt,de a magyaron kívül más nyelven nem beszélt.

Azt is én derítettem ki,hogy az ő szülei honnan származnak,mert ő sem beszélt a gyerekeinek ilyen dolgokról.

Apai ágon a nagyszüleim,pedig egy magyarországi szlovákok lakta faluban éltek,de ők se őrizték meg az őseik nyelvét a szlovákot.

 

Nektek milyen származású emberek voltak az őseitek közt? Megtartották valamennyire a nemzeti identitásukat? A többi családban is ez volt az elterjedt,hogy nem beszéltek a nemzetiségükről?

Trianon miatt volt ez vajon?