metabo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 13705

Osb lap alja oldala van a fakkoknak mely felett infralámpa a hőfok jó de ma kivágtam alul és tettem műanyag 0.5x0,5mm hálót, hogy legyen friss levegő, mert szinte pang a levegő nekik eleve 33 fok van az istállóban + infra így 38-39. Ha infrát elzárom fáznak, ha meg marad magasan, akkor kinyúlnak.

 

arra gondolok még, hogy a román keltetőm önkényesen 1 fokot emelt a hőfokon így már 15-16 napra kijött minden madár lehet gyengék maradtak ? És most bosszulja meg magát így 3-4 napos korban ? Ez létezhet ? Most úgy keltettem, hogy nem fektettem a tojásokat, hanem kis dobozkába tettem csúccsal lefelé és csak 45 fokos fordítás napi 5x Az arány jó lett, mert 130 tojásból 98 kikelt csak elég korán...

 

Akkor az, hogy csak 2 családtól gyűjtöttem nem lehet baj, mert eleve ki sem keltek volna. Én is a Tápra gyanakszom vagy a korai kelésre vagy a telipadlós forgácsos helyre de ezt megszüntettem. Most műanyag rács és a talajra tettem papírt ami felfogja a kaksikat de jó 50cm a távolság tehát bőven levegőzik a fakk.