naivkezdo Creative Commons License 2015.08.12 0 0 113618

Elnézést, több téma egy hsz alatt, előre is köszi, aki végigolvasva válaszol.

 

hogy van ez igazából mesterek?

ugye nincs tökéletes ep-up elválasztás, legalábbis nyeretlen kétéveseknek.

Ha becsúszik mondjuk 10liter középbe 1 deci elő 1 deci utó, azt egyből kiérzitek? Vagy idővel eltűnik?

 

Előpárlatnál most először tapasztaltam, amit a reggeli bibliában már olvastam, hogy nem minden ep, ami annak érződik.

Volt olyan poharam (sokpoharas módszer) fél óra után, amiből kiment.

Főzés közben mindent hibátlannak gondoltam (ep, up), többekkel is véleményeztettem a vágást (még józan is voltam ráadásul:)), mégis, így a hígítás utáni 3. napon:) azt mondom, hogy a gyümi ízen kívül van még valami, ami hígítás előtt nem jelentkezett. Tudom, van a sokkhatás és emiatt tompulhat a gyümi íz/illat, de más lépne helyébe?

 

Csatos üveget valamiért gondoltam megmozgatom erőteljesebben, elkezdtem rázni, kisérletezés.. Apró fehér valamik jelentek meg, amik idővel eltűntek. Na ez mi lehet?

Ennek kapcsán kérdezném a profikat, szoktátok esetleg szűrni a kész párlatot? Ahol én voltam bérfőzdében, ott a fok beállítása után fagyasztóba kerül a cucc, majd szűrik.

Miért járnak így el vajon?

 

A másik kinyit 1-2 bicskát a zsebekben, elképzelhető.

Szóval tételezzük fel, hogy hibátlan a cefrézés, a finomítás, de mégsincs az az illat, mint a bérfőzdés, profi egylépcsősnél.

Ezt el kell fogadni, vagy valamit mégis elbaszhatok, vagy az 1 évig pihentetett kisüsti már utoléri az egylépcsősöket?