Törölt nick Creative Commons License 2015.08.11 -1 1 113555

Sajnos, azazhogy dehogy sajnos, légkondi van a szobában, s tetszik nem tetszik, itt érlelem a cefrét, nagyjából 25 fok körüli állandó hőmérsékleten. Nemcsak a cefrének, nekem is jó így. A második adag nyári alma megy, két hét, vagy valamivel több kell neki.

Jövő hét végén kezdem az első körtecefrét, gondolom hasonló cefreérésre számíthatok.

Ezeket azonnal lefőzöm, ahogy készen vannak, de már említettem, hogy a kajszit nem. Többen írtak itt a kajsziról. Nyilván tele van illatokkal, kajsziízzel, ez egy olyan gyümölcs hogy nagyon kell akarni ahhoz, hogy ne ilyen legyen a pálinkája. DE.....!!!!!

Említettem már, hogy a kajszipálinka még ennél is finomabb lesz, ha nem főzzük le azonnal, hanem hagyjuk hetekig, akár hónapokig lezárva állni. S erre megesküszöm, csináltam kontrollt néhányszor, meggyőző volt.

Ha van valakiben egy kis kísérletező kedv, próbálja meg, ígérem nem fogja megbánni. Ezt csak kajszinál tapasztaltam, de nagyon nagy különbség van az azonnal lefőzött és a tárolás után lefőzött között, az utóbbi javára.

Hogy  miért, azt nem tudom....