Pálinkás Alex Creative Commons License 2015.08.09 0 0 113295

Miért pont homokot teszel a tölcsérbe?

Miből gondolod, hogy a homok megszűri a kozmaolajat?

De ha megkötné is a kozmaolajat, miből gondolod, hogy átengedi az aromákat, ízeket?

 

Nekem is nagyon tetszenek ezek a szűrők. Egyedi, érdekes, kis dobozka közlekedő edény elven, feldobja az ember hangulatát. Csorog, átfolyik, szűr, megint csorog. 

Házi kozmaolaj szűrés szerintem egyenlő a pálinkás emberek logikai játékával.

 

Otthonra a legegyszerűbb a Snapszmester féle szűrés. Pet palackba engedni a kozmaolajos alszeszt, behigítani 25 fokosra, majd be a fagyóba. Aztán leszedni a tetejét, vagy csővel leszívni az alját.

De ez már nekem is annyira egyszerű volt, hogy muszáj volt valamivel nekem is bonyolítanom.

 

Múltkor láttam itt egy fél literes tejfeles dobozból, egy csőből és egy tölcsérből kirubikockázott szűrőt. Válaszfal nélkül. Kreatív és mégis egyszerű!

 

Az elmúlt hónapok hozzászólásaiban olyan 3D-s tervezői programmal megszerkesztett kozmaolaj szűrők és méretek vannak feltéve, hogy a 2016-os Piliscsendszeszlend falun megrendezendő kozmaolaj szűrő konferenciát tuti, hogy külön díjjal fogják jutalmazni.

 

Ettől már csak a Feribá51 féle kozmaolaj kezelés az egyszerűbb: "nekem nem kozmaolajos az alszeszem" illetve "sosha se szűrök kozmaolajat és mégis finom a pálinkám"

 

 

Most megyek, mert az esti pálinka ízlelési és leellenőrzési eljáráson még nem vagyok túl. :)

 

 

Előzmény: pohárnok26 (113290)