C20NE Creative Commons License 2015.08.04 0 0 64237

Rengeteget gondolkoztam ezen, pláne, hogy a Bátyáméknál már a kerítésben van a villanyóra 50m-re a háztól. Az a baj, hogy az emberi áron megfizethető csatlakozási teljesítmény, legyen mondjuk 3x25A , ez sem olcsó de még mondjuk belefér, esetében még ha C25A-es kismegszakítót szerel is az áramszolgáltató az nem lesz szelektív sem C10A sem C13A sem C16A megszakítóval amit elterjedten szerelnek és hiába teszel a helyükre "B" karakterisztikájút sok esetben mindkét megszakító kiold és lehet zseblámpával bohóckodni. Ha nagyon hosszú a betáp sokan azt mondják, hogy a kábel induktivitása picit segít és ritkábban old le az óra alatti mint a rövid betápos esetekben én azonban kétkedek. Akarom tesztelni ha lesz időm induktivitások beiktatásával lehet-e javítani a szelektivitást, de az első blöfföm az, hogy nem. A többit majd a mérés után.

 

Összefoglalva nemigen van jó és szelektív megoldás ezekre az esetekre.

 

Úgy kell(ene) méretezni a hálózatodat, hogy a hurokellenállás a legtávolabbi zárlat esetében is kioldja a C25A megszakító zárlati kioldóját, ami is hurokellenállást feltételez ami viszont esetedben még tovább rontja a szelektivitást viszont növeli a biztonságot.

 

-szerintem!-

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64236)