Gábor 35 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 809

Kedves Bandhi.

 

Úgy ahogy 'asdfvic1' megírta vannak rokon fajok én mindegyik valószínű máshogy fog viselkedni. Én csak szaporítás ügyileg használtam a fagyalos technikát akkor mikor még kevés szaporító anyagom volt.

 

Érdekes volt hogy különböző olajfa fajták teljesen máshogy viszonyultak a fagyalhoz. Az 'ascolana' és a 'frantoio' majdnem 100 %- ban összeillett de voltak akik nem. Mikor tavasszal kimentek a szabad földbe (úgy hogy az oltás helye a földfelszín alatt volt) ez a kettő fajta nőtt a legintezívebben. A többi fajta nem annyira nőtt (aglandaou, istarska b.). De mondjuk ez írható annak a számlájára hogy ezek a fajták (ascolana,franto) eléggé szaporák.... Az érdekesség akkor következett, mikor kiástam őket ősszel és nagyon meglepett, hogy az ascolana és a frantoio (akik elég vehemensen nőttek) nem eresztettek saját gyökeret végig a fagyalon élősködtek. Míg a lassabban növők pedig az oltás helyén megeredtek és saját olajfa gyökeret eresztettek....

 

Egyébként egy új 'kollégám' (..:)..) küldött fotókat nekem arról hogy nem csak fagyal vesszőt és olajfa szemet lehet összeilleszteni...hanem fás részeket is. (szívesen megadom az e-mail címét ha valaki kéri) Szerintem ez a módszer sokkal egyszerűbb formája az egésznek... 

Előzmény: Bandhi (807)