Hurkafej Creative Commons License 2015.08.04 0 0 112970

Nem ízleltem az utópárlatot, hiszen azért nem kerül bele a hasznos pálinkába, mert már mellékízek jelentkeznek.

Az gyümölcsfüggő is, hogy meddig engedem! Az imént finomítottam 5 liter meggy alszeszt, tehát ezt nem került olyan sok energiába leengedni 10fok alá. Viszont ha mondjuk 50 litert finomítok, akkor kb 20-ig engedtem annó. De annyira nem mérem, amikor már 100% utópárlat jött, akkor kigondoltam, hogy mondjuk még 30 percig gyűjtöm, aztán többet nem ér meg.

 

Viszont arra nem árt figyelni, hogy szelektálj. Ne hagyd, hogy elvesszen valaminek az íze, próbálj arányokat megtartani. Feldobom a példám: Két év alatt gyűjtöttem az utópárlatot, de nem használtam fel az összes szőlőt, mert abból volt a legtöbb, így aztán nem is tettem bele mind, hogy ne vigye el a vegyes ízét túlságosan. (volt teljes szőlő is, és a törkölyös jelleg nem jött be) De mondjuk a bodzát pedig nem mertem beletenni, mert azt nem akartam érezni benne. :D

 

Tehát ha így főzöd, akkor előpárlatról nincsen szó, csak jobban kell figyelni, hogy hol a határ.

Előzmény: Péter_33 (112954)