fürj999 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 13671

Szia 

Tegnap keltek ki a kis fürjek, hogy mennyire nem kényesek és jó tűrőképességük van az a mostani keltetésem a példa. A második napon bedöglött a forgatóm, ( beszorúlt a menetszár) Tehát 3 órán keresztűl, sokszor nyítva volt a gép ajtaja. Magyarul jó lehűlt. Az 5-ik napon túlfűtött igaz nem sokáig, de majdnem 40 fokra. A7-ik és a 8-ik napon millió áramszünet a vihar miatt. Már annyira nem is bíztam, hogy kikelnek, hogy most előre nem is vettem inditó tápot. Szerdai napon(este) raktam be őket, tehát szombaton este volt a kelés ideje. Este 9 órakor 1-2 tojásban csipogás. Vasárnap reggel 6 órakkor a fiasokból majdnem mind kikelt. !!!!!(90 tojást raktam be, 75 fias volt ).  Végül reggel 9-re 70 db kis fürj kelt !! Amikor óvtam mindentől sokkal rosszabb kelések voltak. Tehát szívós kis madarak, ha jó a tojás a tenyészálomány akkor egy kis eltérés elmegy.

A papagájra: Csak azért gondoltam, mert nekem galambjaim is vannak és azok sem fészekhagyók a szülők etetik. Elvileg lehet etetni őket inekciós fecskendő átalakítással, De az első napokban a szülők olyan spec begytejet adnak amit mi nem tudunk előállítani 4-5 napos kor után lehetséges. 

Bocs azoktól akinek ez Off, de ez sem árt a tudáshoz. 

azért majd számolj be ha másként nem a facén. 

További szép napot minden fürj tenyésztőnek

Pista

Előzmény: japipapi (13670)