Zébé41 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11139

Az a NAV-os dolog így utólag tényleg nagyon érdekes, de akkor ott sajnos nem kérdeztem rá. Az, hogy foglalót kértek, azzal indokolták, hogy ha közben elállok az eladástól, akkor ők nem tudják teljesíteni időben ( a tervezett adás-vétel október 08.) a német felé az ígért 9 eladást és akkor nekik "kötbért" kell fizetniük. Természetesen a német is "kötbért" fizet, ha ő áll el a vételtől. Egyébként azt is mondta, hogy minden járulékos költséget (fordítás, közjegyzői díj) a cég fizet és az általam történő elállás esetén ők ezeket is buknák, ezért is szükséges a foglaló. Így utólag belegondolva tényleg kissé abszurd, hogy az eladótól foglalót kérnek, de a több éve ezzel foglalkozó üzletkötő szájából akkor még ez is hihetőnek hangzott. Egyébként nem írtam alá semmilyen előszerződést bár az úriember készségesen jelezte, hogy a irodaházuk alatt több banknak van automatája, ahol fel lehet venni a kért pénzösszeget. Mikor eljöttem még egy kicsit agyaltam az egészen és egy kis megerősítést vártam tőletek, hogy jól döntöttem. Ezt meg is kaptam:)

Egyébként bárki tud olyanról, hogy ilyen (továbbértékesítéssel foglalkozó) cég adott volna el üdülési jogokat?

Köszönöm a hozzászólásokat és a megerősítést, hogy valószínűleg jól döntöttem.