JILING Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46923

Szeretnék veletek megosztani egy kellemetlen élményt!

Tegnap este véget ért a nyaralásunk, és elindultunk hazafelé a Balaton északi partján 71sz. főuton. Valahol Örvényes közelében egy tompa puffanást éreztünk, és a bal első kerék felől egy kis rántást a futóművön. Azt gondoltam biztosan csak valami nagyobb kavics, fadarab volt az úton. Sajnos Bfüred előtt a körforgalomnál egy hatalmas durranás és már feküdt is az autó bal oldalra. Nem mentünk gyorsan, (szerencsére) kb 60-65 Km/h. Fékezés nélkül szép lassan gurulva lehúzódtunk az útpadkára, majd kiszálltam megnézni mi is van a kerékkel. A gumi teljes külső oldalfala megszűnt létezni, csak a futófelület, és a belső oldalfal volt meg belőle! Elakadásjelző háromszög ki, mellény fel, és az autóból mindenki kiszállt. Szerencsésen megúsztuk, de a neheze még csak most jött. Mivel nekem Grand Scenic-em van és 7 személyes, nincsen pótkerekem! Telefonálgatás után egyetlen egy gumist találtunk aki éjjel-nappal dolgozik a környéken, (ezzel a monopol helyzettel vissza is él rendesen) sikerült rávenni hogy dolgozzon már ha hirdeti magát, hosszas alkudozás, és meggyőzés után üzletet kötöttünk telefonon. Ez teljes sötétségben, eszméletlen autóforgalomban, mindkét irányba! Kijött az egyik alkalmazott kb 30perc alatt, leszerelte a kereket elvitte, mi közben egy bankautomatát kerestünk a közelben, mert természetesen nem volt nálunk annyi készpénz mit a tranzakció teljes ára! 40 perc múlva kerék megjött, felszerelte fizettem és mindenki távozott a helyszínről. Sajnos csak ma reggel tudtam komolyabban szemrevételezni a horror szolgáltatás eredményét. Egy rommá kopott, használt éppen még elmegy gumit kaptam!!! Nem volt olcsó a munkadíj, és nem siránkozni akarok mert valóban segítettek, de nem erről volt szó. Amikor az ember kiszolgáltatott helyzetben van 3 gyerekkel, teli csomaggal, és nagyon hazavágyik, akkor nem sok a 35000Ft, (számla nélkül). A majdnem két órás rostokolás alatt, senki nem állt meg és nem kérdezte meg segíthet-e valamiben. Hihetetlen mennyiségű autó ment el, nem akarok tippelni de biztosan ezres szám. Leginkább a dudát nyomták, és az öklüket rázták sokan!!! Nekünk nincs is nagyobb vágyunk, mit hogy az otthonunktól messze távol egy út szélén dideregjünk két órát, és imádkozunk hogy egyszer hazaérjünk végre! Eddig sem szerettem ezt a világot, de most végképp teljesen elment a kedvem az emberektől...

(nem tudom mi a tanulság, és nem érdekel hogy kinek van igaza, és qrvára nem találom a megoldást sem, ezért most csak örülök, hogy ennyivel megúsztuk a defektet!)