Törölt nick Creative Commons License 2015.07.27 0 1 50116

Hozzászólnék a parázs vitához, ha nem bánjátok. Én is jártam Pamukkaléban, igaz, az Égei-tengeri részről, nem a Riviéráról (így állítólag közelebb van), még évekkel ezelőtt.
A Google maps útvonaltervezője 4 órát ír a Side-Pamukkale útvonalra, míg a Marmaris-Pamukkale távolság 3 óra. Emlékszem, hogy odafelé megállított bennünket a rendőr, úgy száguldott a busz. Röpke egy órát álltunk a rendőri intézkedés miatt a sztráda szélén. Visszafelé röpke két órát valami kerámiaboltban, ahol persze senki nem vett semmit. Késő éjszakára értünk a hotelbe, a repülőn mesélték az Alanyában nyaralók, hogy ők éjfél körül...

 

Én egyszerűen ezt nem értem. Ha hajnali négykor indul egy busz, akkor még pihenőkkel és hegyi emelkedőkkel együtt is be kellene futnia délelőtt 10-re. Hazafelé pedig elég lenne elindulni délután 4-kor, és úgy is hazaérne mindenki még a vacsira. Ehelyett húzzák a programot mindenféle vásárlásokkal, kajálásokkal vacak éttermekben (nagyon sokan panaszkodtak, hogy ezeknek az útszéli kajáldáknak köszönhetően lettek rosszul a minősíthetetlen kajától). Így marad magára a látnivalóra 1,5-2 óra, az is a legnagyobb hőségben, pont délben. Ennek így tényleg nem sok értelme van. Mindenki keserű szájízzel jön haza és legközelebb marad a medence parton. És akkor csodálkozunk, hogy nem indulnak a fakultatív programok, úgy kell hálóval vadászni a résztvevőket...

 

Én a Vigo Tour helyi irodát néztem ki, mivel szeretnénk idén megnézni azt a 2375 méter magas hegyet, a Tahtali csúcsot és Sidéből senki sem ajánlja, csak ők (vagy legalábbis én nem találtam mást). Náluk előre kell fizetni (paypallal is lehet), a honlapjukon elég sokféle programot kínálnak (angolul és németül). A tripadvisoron vannak jó és rossz kritikáik is, úgyhogy ez is lutri lesz, de ez van. Majd megírom, hogy megérték-e, vagy megint felültettek. Bár bízom benne, hogy a látvány miatt megéri...