vau1111 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 30173

Sóstó a várt szivatást hozta. Későn értem le (6:00), és 6:20-kor mentem be, 4.2-vel. Pár körig jó volt. Utána 5.3, pár körig jó volt. Utána 6.4, egy ideig jó volt, de Praso után kegyetlenül gyengének és bizonytalannak tűnt a szél, amihez kellemetlen chop is társult. Siklani elég volt, de ugrani nem. Vagyis igen, ha megsiklás után azonnal ugrás, és utána kisszélben magasságnyerés. Szlalommal még benntmaradtam volna, de freestyle cuccal nem tudtam a szeletelésre ráhangolódni.

 

Mindezek mellé hiteles forrásból két infó:

- tegnap du. Gárdony nagyon ütősen jó volt, DNY-i 3.7-re, utána ÉNY 4.2-re, este fél 9-ig!

- ma Gárdony fél 9-ig 5-ösre jól működött. Sóstó jóval hamarabb szétesett.

 

Kezd elegem lenni az idei idényből itthon:

- vagy jön egy tízperces rettenet, özönvízzel, 100+ km/h széllel, gyakori villámlással, majd vége

- vagy kifújja magát sötétben, napkelte után max. 1 óra használható, utána gyenge fuvallat marad

- vagy véletlenszerűen 2 óra megfogható valahol, jellemzően jó messze, de soha sem több. Ezek a szelek persze mind nagyon bizonytalan előrejelzés alapján megfoghatóak csak.

 

Vagy szimplán elkényeztetett Praso, mert ott legalább fújt a szél. Nem véletlen, hogy az öcsém kinnt 2 nap után mondta, hogy ez már nagyságrendekkel többet ért, mint az egész itthoni idény együttvéve. És utána még volt 8 nap adalék...