bela300 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 136464

Sziasztok!Egy ilyen üzenet után folytassam-e a töredezettség menetesítést? Illetve érdemes-e?

Ez a szöveg: "Disk E: has less than 10% free space, which may reduce the effectiveness of defragmentation. Skip the disk(s)?"

Ezt az Auslogics Disk Defrag üzeni nekem.Hogy nincs 10% üres hely rajta abban teljesen igaza van,mert a 2 TB-s lemezen még 60 GB szabad hely van.Egyébként 9%-os töredezettséget ír,ezért gondoltam hogy akkor ideje lenne már töredezettség mentesíteni a lemezt.

A kérdés hogy vajon mit érthet hatékonyság csökkenésen?Nem csak a gyorsaságot érti alatta?Tehát csak annyit hogy tovább tart mivel hely szűke miatt a program nehezebben halad a munkával,a különféle szeletek ide-oda pakolgatásával.Mert ha csak erről van szó hogy emiatt tovább tart neki megcsinálni akkor az nekem nem gond,megvárom.Vagy magára a vég eredményre is kihathat,értem ez alatt hogy hogy nem lesz tökéletes,teljes a töredezettség mentesítés a művelet végeztével sem?Vagy így teljesen el is ronthat valamit?

Szóval szerintetek mit válasszak,Igen vagy Nem?Volt valakinek ilyen esetre már konkrét tapasztalata?