Katana750 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 7959

Második napja vagyok(vagyunk) itthon és letisztultak annyira az elmúlt napok emlékei, hogy valamit lehet írnom Makrigialiosról. Szóval nem üdülőfalu mint a 20km. re található Paralia. Gyakorlatilag 1 utca ahol az éttermek és a szállások nagy része található. A Hotel Achilion az utca legvégén van, 2*os, a Bookingon foglaltam 515€ 10 éjszaka. Tiszta, tágas, tengerre néző szobánk volt nem mondhatok semmi rosszat róla. A személyzet(nagyrészt a tulaj és családja) kifogástalan. Reggeli 5€/fő, mindig ugyanaz. Néha kihasználtuk, néha nem. Talán 2x vacsoráztunk a hotelban, nem arról szól, hogy elhízzon a kedves vendég. Kevés a választék és a mennyiség is. Itthon egyáltalán nem iszom kávét, itt kb. 40€-t költöttem frappéra. Egy Lengyel kislány volt a pultos, nagyon vágta a frappégyártás mikéntjét. 2€/db. A meleg ételek és a saláták 6-10€ között mozognak. Ezek általános árak, nem csak a hotelra vonatkoznak. A hely nem éppen pezsgő életű, ezért csendes. Este lehet aludni, tehát inkább pihenni vágyóknak való mint éjszakai életet keresőknek. A tengerpart a Balaton déli partját idézi kicsit. Lassan mélyülő a víz, a sekély részeken néha már túl meleg volt. Az egykoron halászok, most fekete kagylót tenyésztenek a parttól nem messze és ennek folyományaként állandóan jelen van a tengeri fű a vízben és a parton egyaránt. Aki Szárti tiszta vizéhez szokott(mint én) azt zavarni fogja. Viszont 2 éves gyermekünk miatt nagyon jó volt, hogy meleg és sekély volt a víz a parttól egészen sokáig. 3szor mentünk át Paraliára, mindig csak vacsorázni. A Poszeidon étterem tényleg magas színvonalú, olcsó giroszosnak a pi&fi a legjobb szerintem. Első ott töltött teljes napunkon átgurultunk a Thesszaloniki közelében lévő Waterland nevű édesvizes strandra. 14€ a belépő, 4 éves korig ingyenes. A szombat estét Szalonikiben töltöttük, előre felkészültem a forgalmi káoszra, drága és nehézkes parkolásra, minden rosszra amit más fórumozóktól olvastam. Nos, semmi rosszat nem tapasztaltam. Szinte Filipposz király lábánál parkoltam, nem fizettem érte, csináltunk "kötelező" fényképeket a valamikor talán tényleg fehér toronyról, sétáltunk a korzón, a gyerek kergette a galambokat és vacsoráztunk is egy tényleg színvonalas helyen. Meglepő módon az árakban nyoma sincs a Budapestre oly jellemző menőségi vagy belvárosi felárnak. Az utcai árusoknál ugyanannyi a jéghideg üdítő vagy ásványvíz mint a falusi Makrigialoson. Az étterem árai szintén nem többek mint Paralián. Lehet kicsit sokat foglalkozom az etetéssel, de mi ha nyaralunk az nem arról szól, hogy bevásárolunk a boltban az asszony meg főz(itthon megteszi). A gazdasági problémákból mi semmit nem éreztünk. Árubőség van ahogy azt megszoktuk sok éve Görögországban. Az, hogy készpénzt viszek magammal nekem nem újdonság. Nagyjából ennyi volt, jól éreztük magunkat, jövőre máshová megyünk de Görögországba. Török Tamás.