Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 96242

Én éppen ma csináltam csapfészket 3 cm vastag tölgyfába egy ilyen rezgővágóval. A gép fűszerboltos, most vetettem be először élesben. A hajam kinőtt mire kivágtam vele a 13*5cm-es csapfészket a 3 cm vastag tölgy deszkában. A géppel többször le kellett állnom, hogy lehűljön, mert olyan forró volt már, hogy a kezem alig bírta. Ráadásul 3 db tölgy deszkába kellett 2-2 db csapfészket csinálnom így az egész napom erre a 6 db csapfészekre ment el. A felét vésővel és kalapáccsal csináltam, mert az kicsivel gyorsabb volt, csak nagyon féltem, hogy széthasítom a száraz tölgyfát, így ott is óvatosan kellett vésni a szálirányba. Csinálhattam volna felsőmaróval is de mindkét felsőmaróm be van építve, és csak egy vékony 8 mm körüli újmaróm van ami még éles valamelyest, szóval a felsőmaróval sem lett volna sokkal gyorsabb a csapfészkek elkészítése, meg meg is égeti az újmaró mert már az sem tökéletesen éles. 

Valami irdatlan kemény tölgyfát sikerült vennem, csont száraz, (szárított) a vésőt is többször újra kellett éleznem. 

 

 

Előzmény: rferi (96234)