Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 96240

Nekem elég sok levegős szerszámom van, amik rendkívül strapabíróak, hiszen ezek mind ipari feladatra vannak tervezve, mozgó és kopó alkatrész alig van bennük. Nekem az elmúlt 20 évben egy levegős gépemet nem kellett még javítani. Ez ugye össze sem mérhető az elektromos gépek meghibásodásával, ahol intenzív használat mellett 1-2 év alatt minimum a szénkefe kopik el. 

 

Előnye a levegős gépeknek,

- szinte semmi meghibásodás nincs velük. 

- poros helyen is használható

- robbanás biztos helyen is használható 

- sokkal csendesebbek mint az elektromos gépek (szénkefés)

- a kompresszort akár másik helységbe is lehet rakni, így annak a hangja sem fog zavarni.

- sokkal kisebb a kézi gépek súlya mint az elektromos gépeknek mert nincs rajtuk motor. Álltálában 1/4 -1/8 a súlyuk az elektromoshoz viszonyítva

- gyors csatlakozóval lehet a spirálcsőre vagy tömlőre rakni.

- lehet y elosztókat is kapni fillérekért így nem kell állandóan dugdosni a gépeket

- 4-5 ágú falra szerelhető elosztó is van

- akár 15 m-es spirálcső is van hozzá ami kis helyen elfér. (nekem 2 db 10 m-es spirácső van a 10 m tömlő végén így 30 m-es távolságba is elérek vele)

- A levegős gépek olajzása központi olajzó és vízleválasztóról történik.

- Ami a legfontosabb, hogy sokkal olcsóbbak a levegős gépek mint az elektromosok. 

 

Egy jó kompresszor kell ami bírja szuflával, ez a drága de ezt csak egyszer kell megvenni. Pld egy ilyet http://www.szerszamkell.hu/elektromos_gepek_23/kompresszorok_108/big_red_kompresszor_22kw__100l__8bar_3207 

Egy ekkora kompresszor bőségesen elég minden otthoni feladatra  és gépre 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (96225)