Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 96125

Szívesen. Akkor még egy kis adalék hogy te is, meg mások is jobban felkészülhessenek.

 

A talprögzítő csavar. M6-os, de a menete nem "normál" (nem tudom hogy nevezik), de ilyen :

 

/jobbra tőle egy "normál" menetest raktam, hogy egy szakértő majd nevén nevezhesse a menetet :-)/

 

A meneten kívül "gond" a hosszúsága, konkrétan hogy k. rövid. Ezért, hogy valamennyire (szerintem a fenti képen sárgán jelzett szintig, max) belekapjon a talpba, ennyire kellett a betétlapba süllyszteni:

 

 

És mivel ezt elég kevésnek ítéltem, úgy döntöttem hogy bevetem a párhuzamvezető rögzítésére szolgáló csavarokat is (azok ugye rugósak is, szóval nem valószínű hogy meglazulnak), a pirossal jelzett csavarok ők:

Önmagában ez a két csavar is megfogná, elég beton módon áll ha csak ők vannak akkor is, de biztos-ami-biztos alapon besüllyesztettem a 4 talpcsavart is. De azért jó lenne persze, ha a talpcsavarok nem csak pár menetet kapnának bele a talpba. Végigjártam Miskolc összes barkácsboltját, egy csavarszaküzletét, de mindenhonnan elhajtottak azzal a menettel, hogy ne is álmodjak róka. Szóval ha valaki így ránézésre megmondaná, milyen menetes az a rövidke csavar és hol lehet kapni ... azt lehet hogy megköszönném!

 

Előzmény: jcsapo (96123)