_Nyuszi Creative Commons License 2015.07.22 0 0 421398


Évszámokat nem írtam hozzá, de ilyenek vannak pl.:


MÁVSZ 1624: Vasúti fényjelzők • Fényjelzőárboc
MÁVSZ 2509-1: Vasúti fényjelzők • Fényjelzőlapok, általános előírások
MÁVSZ 2509-2: Vasúti fényjelzők • Két lámpahelyes fényjelzőlap
MÁVSZ 2509-3: Vasúti fényjelzők • Három lámpahelyes fényjelzőlap
MÁVSZ 2509-4: Vasúti fényjelzők • Négy lámpahelyes fényjelzőlap
MÁVSZ 2509-5: Vasúti fényjelzők • Egyedileg elhelyezett fényjelzés tartószerkezete


Címe alapján még ez is érdekes lehet:

MÁVSZ 2431-2: Sorompó közúti fényjelző szerkezeti felépítése  • Alak, méret, anyag, kivitel

MÁVSZ 2431-2K: Sorompó közúti fényjelző lámpaházkeret


Hordozható és állandó jelzőeszközökről szintén van MÁV szabvány, de ezeket most - a többiek érdekeit figyelembe véve - inkább nem ömleszteném be ide.


A szabványok elérhetőek - legalábbis érdeklődés szintjén biztosan - itt:

http://www.mavintezet.hu/szv/hu/index.htm


Felsős anyagok:

Hegesztett és pörgetettbeton oszlopokról nem találtam házi szabványt, de a Rónai Endre: Vasúti villamos felsővezeték • Szakjegyzet, MÁV Rt., Budapest, 1997 könyvben a 45. oldaltól egész szép kis átnézeti ábrák vannak, de ez alapján pl. hegeszteni nem lehet a gyárban, nem műszaki rajz. :( (A könyv egyébként ún. barna könyv, A4 formátumú, ragasztott és cca. 191 oldalas.)

Felsős anyagokhoz: nagyon sok kis - bocsánat a szóért - bizbasz van a dróton és környékén, mindegyiket egyenként megrajzolni 3D-ben nem lehetetlen feladat, de szerintem kb. kész van. :) Ezzel nem elkeseríteni akarlak, én is rajzoltam már olyat, ami létezett már másnál, pusztán azért, mert gyakoroltam és így lett sajátom, nem kellett elkérnem. :)

A vonatkozó szaktopikban volt erről egy eszmecsere (az elkövetővel), ajánlom szíves figyelmedbe: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9117879


Készült pl. ilyen (robbantott) rajz AutoCAD-ben egy egyetemi dolgozathoz, design-elemként (csak azért rajzoltam meg, hogy a jogok nálam legyenek):


Meg egy ilyen (hamisszínes fényjelző földláb):

Előzmény: M62-116 (421387)