Neon Licht Creative Commons License 2015.07.19 0 0 120830

Nem vagyok állatvédő aktivista, és szerinbtem is fontos képessége a galambnak az állóképesség.

Azt gondolom viszont, hogy ha a konfrontáció elkerülhető néhány gesztussal, azt meg kell tenni. Könnyű mondani, hogy ne szóljanak bele, de nehéz ennél kitartani, mert az állatvédők hatásosak a médiában. Felteszik a jámbor kérdést a nagyjából semmihez sem értő tv nézőknek, hogy kínozzuk-e az állatokat, vagy inkább ne, és pillanatokon belül olyan támogatást kapnak, amibe a politika is beszáll, mivel a politikusok meg akarnak jelenni az olcsó, de "jó ügyek" oldalán. Nemigen szeretnék olyan riportot látni a tv-ben, vagy olvasni az indexen, hogy bűnbánó galambász vall az általa korábban elkövetett szörnyűségekről, halálba küldött versenyzőkről, kihúzott nyakú selejtekről és hogy nincs a szállítóautóban egy légköbméter minden galambra. Hogy aztán az utca embere rákérdezzen, én is a szörnyetegek közé tartozom-e, mint amilyenek a kutyaszaporítók, vagy libatömők.

Félreértés ne essék, menjenek ők a francba. De nem kívánjuk ezt a harcot, higgyétek el.

Hogy aztán okos ötlet volt e pont ezt a gesztust tenni feléjük, hogy hőségriadókor max. 350km lehet a versenytáv, azt nem tudom, csak sejtem, hogy aligha. Eleve ostoba hiba olyan szabályt hozni, amit nem fogunk betartani.