baliga99 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 354609

Sziasztok,

 

Tudnátok segíteni? Van egy 2001-es W210 E220CDI automata váltós autóm. A problémám az volt, hogy többször (leginkább előzésnél) visszaváltás helyett üresbe rakta, kicsit cikisek voltak a helyzetek. A másik jelenség az volt, hogy menet közben egyszer csak a váltó mindig csak 4.ben maradt, se a tempomat, se a tiptronic nem működött. Leállítás, újraindítás segített a helyzeten, majd a hét elején annyira rossz lett, hogy csak 2. volt és rükverc. Sehova máshova nem engedte a váltást. Tegnap le lett cserélve a váltóban a váltópanel, az olaj, a szűrő és a tömítés. Ma reggel minden hibakód törölve lett, így a váltó is nagyon frankón, szépen finoman működött. A panel csere után sem ment a váltás, egészen a hibatörlésig, utána lett jó. Az üresbe visszadobálás mai napon megint megtörtént, egyszer egy előzéskor (szerencsére volt akkora lendület, hogy az előzést be tudtam fejezni, majd kiállni buszmegállóba), máskor pedig már tudatosan, kb 3-ba mehettem, majd ráléptem a gázra és visszaváltás helyett megint üresbe rakta. Ilyenkor az volt mindig a tapasztalat, hogy üres állásba raktam a váltót, kis ideig ott hagytam, majd vissza D-be és minden jól működött. Valaki esetleg találkozott ilyen hibával?

 

Köszönöm a segítségeteket!