domesanyi Creative Commons License 2015.07.14 0 0 584

Sziasztok!

 

Az előző hozzászólóknak sajnos nem tudok segíteni, én mindössze egy szolgálati közleménnyel jelentkezem:

 

3 hónap és 10e km megtétele után az egyenleg: 8.9 l/100km fogyasztás, a hibalista nagyon rövid: egy eltört turbó légcső és kétszer kiégett ugyanaz a helyzetjelző. (Az autómról korábban írtam bővebben).

 

Elégedettség: 10-es skálán 9, vagy inkább 9.5. Csak egy dolog van, ami 3 hónap után sem tetszik és nem is szoktam meg: alacsony fordulaton, turbó nélkül erejét veszti, több alkalommal éreztem kellemetlenül magam miatta, pár lefulladást sikerült összehoznom egy-egy induláskor a béna gáz/kuplung kombinációval. Automata váltóval kisebb lenne a gond, így viszont meg kellene tanulnom végre elindulni. Utálok tanulni, ezért jár a fél pont levonás. De nem a Volvónak, a turbó dízeleknek.

 

Ellenben a terepező képességében pozitívan csalódtam, a magas építésének köszönhetően sokkal vagányabb a hegyoldali csapásokban, mint ahogy a "városi terepjáró" jelző alapján gondoltam. Nem old meg mindent, de ésszerű határokon belül lehet vele gurulni, amerre jólesik. Volvo XC90-et mindenkinek! :)