canonfan_448 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 14851

Nem biztos az, hogy nincsenek meg valahol.

 

A Felvidéki egyházi anyakönyvek adatbázisa elég jó, de nagyobb közetekben nincsenek beírva a szórvány települések az adott bejegyzésekhez.

Most megnéztem csak Illavát és Komáromot (ez a kettő engem is érint), és nincsen egyértelműsítve, hogy mit tartalmaznak a bejegyzések.

 

Pl. Révkomárom rk. anyakönyvei 1787-ig tartalmazzák a ref. bejegyzéseket is, már eleve a vegyes házasságok miatt is.

Ez van csak odaírva: "a halotti anyakönyvek tartalmanak még ev. a. v. bejegyzéseket". :)))))

Nem ez a helyzet, mert a születésiekben és a házasságiban is benne vannak a ref. cuccok 1787-ig.

 

Komárom ref. mappái közül az egyik pl. bekerült az Evangélikusokhoz a mormon szerveren. Ez is hiba, nem oda való.

 

Najó, megnéztem Melcsicet is, ott sem teljes a lista, jóval több település be van oda írva valójában.

 

Cseh adatbázis is hemzseg a hibáktól, pedig az aztán 100x jobb dokumentációval van ellátva mint a mormon.

Pl.

1 évig nem találtam Hennerwitz-et (ma: Jedrychowice / PL)

 

Ebben a könyvben találtam meg:

Włodzienin (č. Vladěnín, N. Bladen), Dzbańce (č. Džbánce, n. Krug), Józefówek (č. Josefov, n. Josephsthal)

(1686 - )

:)))))))))

 

Látsz ebben a listában ilyen nevet, vagy olyat, hogy Posucice, Lewice?

Ja merthogy ezeket is tartalmazza a könyv. :))))

 

SZÓVAL a helyedben belenéznék az összes környező település/város könyveibe.

Hátha...

 

 

Előzmény: pildi68 (14850)