combi27 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 143780

hát ezzel a kenegetős gyári GM olajjal megy a családban az összes Opel (nem  Dexos2, csak "sima" GM olaj)..

egyiknél lassan meg lesz a 400 ezer km, a másik még csak 265 ezren van túl (tizenpárezerrel lett véve a kevesebbet futott magyarországi első tulajtól 2 évesen, 200 felett  a másik, olaszból behozva asszem 9-10 évesen)

Érdekes módon mindkét turbódízelen az izzítógyertyák kivételével a motorhoz nem kellett hozzányúlni.. (1.5TD és 1.3 cdti)

 

abban igazad van hogy nem tudom mibe kerül üzemeltetni egy szervízt, pláne egy jól felszereltet hozzáértő szerelőkkel...de munkatársam egy Japán autómárka szakszervizében melózott megyeszékhelyen, és amiket mesélt attól égnek állt a hajam, és el sem akartam hinni..leginkább azt a részt hogy a szerszámokat az otthoni műhelyéből hordta be...

ez alapján nekem szerencsém volt tavasszal egy budapesti SAAB szervizben :D a javítást is végignézhettem volna mert felajánlották, fél órát is számláztak, tehát nem a megkezdett teljes órát, sztem nem volt sok a 6000ft+áfa rezsióradíj, nem szöszmötöltek a javítással csinálták mint a gép :D

Előzmény: novothauto (143775)