szoszokiki Creative Commons License 2015.06.28 0 0 17639

Igazából, ha abban segítséget kapok, hogy az emelési magasság pontosan mit is jelent és mit befolyásol, én már elégedett leszek. A kutamban az 5méteres vízszint (az 1méteres átmérőjű gyűrűkben) kb. 4m3 vizet eredményez. Kb. egy éve ki volt teljesen szivattyúzva és akkor látható volt, hogy nagyon jó vízhozam van. Oldalról a gyűrűk között több helyen spriccelt vissza a víz. Nem mértem le, de kb. 5-10 óra alatt biztosan visszatöltött. Nekem azzal nem lenne bajom, ha egyfolytában kb. egy órát tudnám használni öntözésre a kutat, mert annyi idő alatt kiszivattyúzná a készülék a vizet. Ehhez ugye az kell, hogy 4ezret tudjon óránként a szivattyú abból a mélységből ahol a készülék van. Ha veszek egy olyan szivattyút ami "0" méterről tud 6000liter kiszivattyúzni és mondjuk 8 méterről már "csak" 1000ret, akkor az azt fogja jelenteni, hogy 4-5órát fogok tudni egyfolytában locsolni. (visszatöltéstől függően) Persze, ha csak jól gondolom!? Ezért úgy kellene összehangolnom a dolgot, hogy a teljesítmény, a szállítható mennyiség és az emelési magasság összhangban legyen. Jól értelmezem a dolgot? Az emelési magasság azt jelenti, hogy ha 10méter mély a kút, amiben 5méter víz van és 8méter mélyen van a szivattyú, akkor oda kevés az 5méteres emelési magasság? A 8méteres meg határeset? A 33 meg már esetleg sok?

Előzmény: Kapocska (17637)