pavlo41 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 12537

Most,hogy többször is meg lett emlitve a nevem a Hollós kapcsán,illetve,hogy előző hozzászólásomban talán a friss, nem kellemes élmények hatására irtam, amit irtam, a fizikai felkészülésről és a Versenyről.Azt tudomásul kell venni 70 éves kor felett rendszeres edzés nélkül úgy érzem túraversenyen sem illik nagyon részt venni.Több,mint 50 éve tájfutok 15 éve veszek részt túraversenyeken is,erre az évadra is "alapoztam",a leghosszabb kocogásom a Deseda tó körbefutása volt /14,2 km pár tiz méter szinttel 130 perc alatt-40 éves koromban nem a mostani  betonozott kerékpáruton,hanem kitaposott horgászösvényeken és részben szántóföldek szélén 72 perc alatt sikerült-,de hát múlik az idő/,csapatversenyeken a 60-as sebesség sem okozott problémát,több alkalommal több perces sietést produkáltunk,tájfutó versenyeken  a nálunk A kategóriás időn belül tudtam teljesiteni/plBoróka Kupa F 50 kategória 6km 200m szinttel 88 perc Izsákon/!/,Országos Hosszútávú Bajnokság 7,2 km pár 10 méteres szinttel 103 perc Balotaszálláson és több helyi és régionális versenyen is/.Nem volt  fizikális problémám az eddigi kétnapos alföldi,illetve a Varsányi,valamint a Kőbánya kupákon sem,mint irtam a Napernyő és Hollós Kupára is külön terv alapján készültem a lakásomhoz közeli Gyetyános völgyben, hogy legyenek meredek emelkedők és lejtők/8,5 km 220 m szinttel 110 perc/Útólag még egyszer átgondolva a történteket tényleg az időjárásra illetve a külső körülményekre tudom visszavezetni döntésemet.Szerintem a Napernyő kupa évek óta az év fizikailag talán legnehezebb versenye/több alkalommal 3-4 km "üresjárat" volt a versenyközpont és a rajt- cél között és a pályák hossza is ritkán volt/a 60-70 kategóriákban is/ 7 km alatt ill a szintkülönbség 350 m alatt és a Bükk köves talaja sem megszokott számomra/ és másnap jön a Hollós az előzőkhöz hasonló,vagy  fizikai mutatókat ezt meghaladó paraméterekkel.,és ha ehhez még 32-34 FC meleg, magas páratartalommal vagy zuhogó esővel párosul akkor ez 70 felett problémát okozhat-legalábbis nekem/évekkel ezelőtt a zuhogó eső-szemüveggel lehetetlen térképolvasás-miatt adtam fel a versenyt,ami azért egyáltalán nem szokásom.Biztosan nagyon jó és preciz volt a térkép de sajnos a 2-es pont környéke,valamint a gödrökhöz való átmenet galyazása, a szerkesztett pontokhoz való átmenet/találkoztam egy nagy dagonyával,amit nem tudtam a térképen azonositani-idehaza vettem észre,hogy mocsár jellel a 2-es zölddben ábrázolva van-/sikertelensége felőrölte főleg pszihésen energiáimat,az időmérőben 1,5 l vizet fogyasztottam, az itinert hibátlanul megcsináltam ,a 11-es pont környékét látva, illetve a következőket elképzelve a befejezés mellett döntöttem.Lehet,hogy ez elhamarkodott volt,de utólag is a nagy meleg miatt egészségügyi szempontból is indokolt volt.Ugy érzem normál időjárási viszonyok és esetleg egy egynapos verseny keretében talán számomra is megoldható lett volna még ebben az életkorban is a pálya teljesitése,bár a "párducmintás"részen elhelyezett pontok számát túlzónak találom.