Törölt nick Creative Commons License 2015.06.18 0 0 38786

Hű, Mezőkövesd és Eger elég messze van egymástól.

Én is dolgoztam 3,5 évet Budapesten, és havonta csak 3-szor jártam haza. Most már 18 éve Tiszaújvárosban dolgozom, oda ingázok

Miskolcról. Ez sem túl rózsás, de az utolsó 3 évben már kocsival jártam, így azért sokkal könnyebb (csak drága).

Igaz a buszjáratokat úgy kiritkították, hogy nem is tudnék busszal már bejárni, mert innen nincs olyan korai városi busz.

(Az  utolsó években hajnalban meg éjszaka ki kellett gyalogolnom Perecesről a Bulgárföldre..., mert kivették a korai és esti 6-os buszt. Nem kis távolság, és időben sem kevés...)

De amikor még volt, az átszállások miatt akkor is már napi 5 óra!!!!! volt oda-vissza az út, mert volt hogy 50 perceket kellett az átszálláskor a

buszcsatlakozásra várni...  (3 busszal tudok bemenni, 2 miskolci helyi járat, és egy Miskolc-Tiszaújvárosi helyközi járat)

Borzalmas....

Kolegák mesélték, annak idején a 80-as években még 5-10 percenként indultak a buszok, és 50 perc alatt el lehetett jutni akár hová.

Ezenkívül télen nem fűtik a buszokat, a hajnali járaton (műszakolom) különösen hideg van, és vagy 2-3* felfázott a vesém a 15 év alatt, néha még most is érzem...

amíg busszal jártam, mert persze az ablakokon jön a huzat, -16 foknál is.....

Arról nem is beszélve, hogy sokszor nem fértünk fel a buszra, ha igen akkor is  óriási tömeg volt mindig.

Már nem is az ülő/állóhelyről van szó, hanem hogy 5 cm-re sem vagyunk egymástól, és konkrétan volt hogy egy út alatt 15* éreztem,

hogy a mögöttem álló ürge a tarkómra prüszköli a nyálát....  a szájszagokról nem is beszélve.

Nem is csodálkozom ha valakinek nincs kedve így dolgozni járni...

A "sógornőm régóta keres munkát, egyszer volt Tiszaújban (összejött valami neki) de egy nap után le is számolt.

Azt mondta hogy ő nem bírja elviselni ezeket a rossz körülményeket, meg a borzalmas fél napon át tartó beutazást.

Egy biztos, itt nem becsülik meg a dolgozó embert semmiképp, sem a volán, sem az állam , senkit nem érdekelnek a harmadik világra jellemző  tömegközlekedés,

körülmények, (India, Kína), te csak dolgozz, majd ha már valamiért nem bírod akkor nyugodtan dögöljek meg....

Röhejes, hogy 35 km távolságra oda vissza 5 óra a menetidő.....

No de mindegy, fel a fejjel, és csak előre, az egekbe nézz!

 

Polgár szép hely, egyszer voltam ott a munkatársamnál, aki ott lakik, és nekem nagyon jó benyomásom volt a helyről.

Átutazóban pedig többször is, mert "fiatal" koromban sokszor, legalábbis pár tucatszor jártam Debrecenbe, egyszer a suli miatt, egyszer-kétszer pedig egy kislány miatt...

De hét ez már több mint húsz éve volt...

Előzmény: alex1991 (38783)