Sony Black Creative Commons License 2015.06.17 0 0 79653

"viszont pl olyan megvizsgálást, amit a gázművek végez tulajdonosváltáskor, olyat láttam már többet. csak az érdekelte őket, hogy van-e babrálva a mérő, és hogy nagyjából normálisan nézzen ki minden. fel sem merült hogy megnézze az irattárban hogy mi van az utolsó jóváhagyott terven."

 

Ezt azért megcáfolom neked, mert én nemrég vettem egy társasházi lakást Budapesten, egy 1960 körüli házban.

Az átírásnál, pontosan tudta az ügyintéző a gázműveknél, hogy milyen fogyasztók vannak felszerelve, és rá is kérdezett, hogy "ugye ezek vannak, és ide, meg oda vannak bekötve?", mondtam hogy igen pontsan úgy van! (konvektor parapett, és gáztűzhely) A lakásban a gázvezetékek tuti, hogy az építkezéskor kerültek oda, mert dirib-darabból heggesztett, félgúrba ócskaságok, olyan heggesztési ragyával, hogy ilyet manapság nem taknyolunk. A helyszini kolléga valóban lefotózta a mérőt, de a fogyasztókat is szemrevételezte, hogy ott van e ahol kell lennie, és pipálgatta az előre kinyomtatott lapon. Az hogy normálisan nézzen ki pont nem érdekelte. (egy lelakott, lakhatatlan lakás volt) Ezen kivűl mást nem csinált. Mondjuk azt nem tudom mit szólt volna, ha mondjuk az egyik fogyasztó nincs a helyén stb... Szóval lehet, hogy nincs már meg a rajzuk a gáztervről, de valahogy mégis csak a gépben vannak azok az infók. A kérdés csak mi lenne ha változna a felállás a fogyasztók körül.... :-)

 

Jut eszembe... én inkább a kéményseprőtől vagyok ki! Nincs fogasztóm kéményben!

Sőt kéményem sincs! Illetve van fizikailag, de nincs kémlelő nyílás, semmi a lakásban!

Valahol a falban megy kémény úgy ahogy a stargok is...

De minek jön hozzám a kéményseprő, évenkénti kémény ellenőrzésre????

Ezt magyarázza meg nekem valaki! A jegyzőkönyvbe beírja, minden ok.

Előzmény: halaloszto (79602)