Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 38782

Örülök hogy ilyen jó lélek vagy.

Én Miskolcon lakom. Feltételezem akkor te is valahol itt a környéken?

:-)

A fórumtagok többsége inkább a monori vásárra jár... Az valószínűleg nagyobb állatvásár is lehet mint az ónodi.

Az ónodi inkább már nem is annyira állatvásár, inkább amolyan piac.

Én talán 4-5 -ször voltam az ónodi vásárban, és- egyébként többször is árultak olyat, ami megérte, vagy az én szívemet is megfogta...

Persze minden állatvásárlásnál van kockázat, és ez lehet az ónodi vásártól függetlenül más esetben  is így van.

én is csak azóta vagyok óvatosabb, mióta egyszer pórul jártam...

Mindenesetre a tyúkok-kakasok gyakori cseréje, adásvétele egyértelműen növeli a kockázatot...

De ha betartjuk azt, hogy 3 hétig elkülönítve tartjuk az új jövevényeket, esetleg lekezeljük valami ártalmatlan szerrel, pld. biokillel, vagy  Neostomosannal, vagy mivel,

akkor a kockázatokat minimalizáltuk, vagy meg is szüntettük szerintem.

Nagyobb állattelepek is hasonlóan csinálják, azt hiszem, bár én még nem dolgoztam olyan helyen.

A vérvonalak frissítése miatt mindenesetre néha elengedhetetlen az új (általában kakas ?) beszerzése kis létszámú falkáknál,

a génfrissítés végett.

Sajnos akinek a szomszédságában, közeli környezetében is tartanak baromfit, és a "szomszéd" állománya nem mentes az élősködőktől,

esetleg a szomszéd nem is írtja ki, csak néha gyéríti, nos azoknál a gazdáknál nehéz lesz végleg kiírtani a madártetűatkát (óvatagot ?),

mert a közeli szomszéd állományból valóban a vadmadarak is visszahozhatják. Erre eddig nem is gondoltam, mert nálunk a hatalmas porta és a távolabbi szomszédok

miatt ez a dolog eszembe sem jutott...Mert ebben az esetben van akinek igen nehéz dolga lesz...

Nálam is rendszeres vendég nem csak a veréb, feketerigó, vadgalamb (őket gyakran látom, mindig dézsmálják a tyúkok megunt kajáját),

de nálunk előfordul a fakopács (de nem a barna vagy fekete, hanem az a színes, gyönyörű), pacsirta, fecske, sőt: napok óta hallok bagolyhuhogást is.

A fácánok hangja is gyakori, és fent a kertben többször láttam is sétálni egymás után egy fácánpárt (a közeli rekettyés kiserdő teli van velük...)

Szóval van itt vadvilág, de igaz ami igaz, mi már majdnem az erő szélén lakunk.

Előzmény: alex1991 (38781)