SzeZo Creative Commons License 2015.06.13 0 0 39013

Ne csináld már! Te is teljes kört mentél, csak Luppánál kezdted.

Látod, nem volt hülye tanács, hogy köss a hajód után egy rönkfát - úgy nem húztál volna el tőlem annyira:-). Erős vagy, de ezt már az őszi kerülésnél is lehetett látni, ahogy szinte mindig a csapat előtt, vagy az első részében jártál.

Amint elváltunk, olyan vízi forgalom lett, hogy csak lestem (persze, egyre közelebb volt a Római). Egy kigyúrt-kopasz szépen becélzott és csak méterekkel húzott el mellettem. Az 5-ös kőnél van egy apró rugany, oda jutott minden: vízisí, jet ski, kisebb-nagyobb motorosok. A gúla alakú hullámok között nem volt értelme ráfordulni az esetenkénti oldalhullámokra, de ez jó is volt, mert az említett rugany rendesen bedobott közép felé. A legjava az utolsó 100 m-re jutott. Már készültem kikötni, mikor full gázzal indított egy törpe-yacht úgy 30 m-re tőlem. Még volt időm ráfordulni, de nem vettem észre a visszaverődő hullámokat, azok oldalba kaptak. A lapáttámasz és a hajóm megoldotta - nem borultam. Ezért is mondtam neked, hogy csak tényleg el kéne hinnem (nem elég tudnom), hogy nem akar ez a hajó velem borulni.

A csuklyás-izmom (inkább csuklyás-bőr az:-)) még mindig fájdogál. Majd elmúlik.

Tényleg jó menet volt, de az időjárás beállító gombokon tudtam volna tekerni egy kicsit.

 

A csónakházban megkérdeztem az egyik edzőt, hogy a kicsik milyen hajóval kerülnek szigetet. K1-gyel...

Előzmény: szilascet (39011)