torony78 Creative Commons License 2015.06.10 0 0 93599

Van egy kis gondom az előzményben bemutatott masinával (Bosch GKS 160 asztalba építve). Leállításkor vettem észre, hogy a lapjában "nyolcas" van, vagyis forgásirányra merőlegesen is van mozgása. Vágás közben nem érzek ütést, vágásteljesítményben csökkenést sem. Nem mértem még hogy van-e eltérés a névleges vágásszélességhez képest (2,6mm), de a jelenség alapján gyanítom, hogy van. A méricskélés helyett ma inkább szétszedtem, hogy kipucoljam, meg amúgy is le akartam kapni róla a fűrészlapvédő, visszahúzható pajzsot, mert az az asztalba építve felesleges, és egy picit nehezíti a magasságállítást is, mert van egy kis lötyögése és néha beakad a lap melletti résbe. Visszaraktam a gépre a gyárilag hozzáadott lapot (26 fogú asszem) és lassan, kézzel forgatva a hasítóékhez szorítva egy fémlapot, nézegettem, hogy ezzel is produkálja-e a "nyolcast", és bizony produkálta, vagyis nem a lap volt görbe. Volt olyan lapállás, amikor a lap fogai hozzáértek a fémlaphoz, továbbforgatva pedig nem. Ebből arra következtetek, hogy a tengellyel van/lehet gond, vagyis hogy a forgás tengelye és maga a tengely állása nem esik egy vonalba.

Jól gondolom? Ez mitől lehet?

1-2cm vastag fenyőt, rétegelt lemezt és 7mm-es tescós vágódeszkát vágtam vele eddig főleg asztalba fogva, nettó kb. 10 munkaórát járt összesen, szóval nem mondanám, hogy széthajtottam.

Gariban van esély ezt rendbehozatni, vagy elhajtanak ilyennel?

Esetleg valami házi megoldás?

Előzmény: torony78 (93183)