papagáj20 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 80902

Ez igaz.

Van rá sok jó példa hogy kellő türelemmel,kitartással és persze megfelelő módszerrel évekig egyedül élt papagájokat is össze lehet szoktatni fajtárssal. Tény hogy nem minden esetben lesz sikeres az összeszoktatás de sokan meg se próbálják különböző okok,kifogások miatt. Az is a teljesebb képhez tartozik szerintem hogy rengeteg esetben nem a madár viselkedése, emberre fixálása az ami megakadályozza a fajtárs beszerzését hanem az ember hozzáállása. Találkoztam már olyan emberrel aki kezdetben azt mondta azért nem szerez be fajtársat neki mert jól elvan az emberekkel és amúgy se valószínű hogy elfogadna egy párt később viszont további győzködés hatására már azt írta vehetne neki párt de nem fog mert nem érzi szükségesnek. Akár egy hullámosról akár egy jákóról beszélünk az emberek önzősége, lustasága, nemtörődömsége,stb sajnos gyakran jelen van(a papagájok kárára).

Tudom az anyagiak és egyebek miatt nem olyan egyszerű megpróbálni összeszoktatni 2 nagyobb papagájt de ha sikerül sokszorosan megéri ha pedig nem legalább lesz valaki akivel egymást nézik amikor az emberek éppen nem érnek rá(ez is egy elfoglaltság),stb és az évek alatt lehet lassan mégiscsak barátkozni kezdenek szóval egy fajtárs puszta jelenléte még mindig jobb(persze csak akkor ha bizonyos távolságra egymástól békésen elvannak és nem akarják egymást bántani).

Előzmény: corvi01 (80901)