VASAS.JOCÓ Creative Commons License 2015.06.02 0 0 270400

Ha van szalonképes fotód - egyszer voltunk bajnokok 2015-ben! - , nem bánom, közzé teheted!

 

.........

Egészen Vasasnak üzenem: én 1966 óta járok Vasas meccsekre, de az utóbbi évekig csak a Fáy utcába és a Népstadionba jutottam el. Fiatal koromban vidéki bajnoki meccsekre soha. A szemüveges emberként azt nagyon nem szerettem, ha a zsúfolt állóhelyi részen valaki föntről meglökte a tömeget, mi meg alant bezúdultunk, és volt, hogy a szemüvegemet alig találtam meg, de nem tapasztaltam soha vandalizmust. 

Ami a beszédstílust illeti, a legparázslóbb beszólasok a következők voltak:

 

"Vasas drukker segge kukker, abba néz a fradi drukker!"

Kopasz bíró, partjelző esetén: "Forróvizet a kopaszra!"

Viszonylag elég gyakran hangzott fel a "Kurva anyád!" szöveg is - szerintem többször, mint ahány rovott múltú édesanya szolgálhatott abban az időben a hazában...

 

............

Vasgabónak: kedves, hogy szóba hozol. A történelmi hitelesség kedvéért említem, hogy amikor összefutottunk, akkor még nem is voltam túl a sörön, bár abban igazad van, hogy a toalettre siettem.

Te még fiatal vagy, ezért elárulom, hogy nem csak a Vasas pályán mért sörnek, de a belépés előtt fogyasztott bármely alkoholos italnak is  vizelethajtó hatása lehet...

Előzmény: Hunfefe (270349)