hodika1977 Creative Commons License 2015.06.01 0 1 98051

Az elmult napok A.C.M.E. csigamarodási problémáin  felbuzdulva szétszedtem az MMV Csauruszom, és a 12  es Gigantom.

 

Nem sokat futott  gépekröl van szo,de az ördög nem alszik alapon belenéztem,de marodást nem tapasztaltam....Roco zsirral ujrakentem föleg a csigák végeit,valamint polirpapirral a csiga élén tompitottam.

 

Örömöm ellenére érdekes dolgot tapasztaltam...a Csaurusznak a kardántengely végek teljesen szárazak voltak.... pedig bejáratos gép gyakorlatilag.

 

Gigantomnál az egyik kardántengelynél kis szivacs féle van az egyik végén,viszont ezek már zsirozva voltak. A másik érdekesség itt még a csiga alakja máshogy van vágva az egyik forgovázba, igy az nem marhatja a csapágyat,igy kellett volna mindet levágni.

 

Olyan érzésem volt a két géppel kapcsolatba ,hogy ahogy esik ugy puffan ezek összeszerelése, kenése.Szerencsére megusztam lepotyogo alkatrészek nélkül a szerelést,valamint megnyugodtam hogy nem kell számitanom bemarodásra.

 

Ajánlom mindenkinek ezt a müveletet,márcsak önmegnyugtatás végett is elvégezni ha van rá idö és hozzáértés.