Depard01 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 43628

Sziasztok!

Multi tulaj vagyok 2005 1.9 jtd (115le)

A következő gondom van az autóval. 120 km/h és 130 km/h között morog búg az eleje a kocsinak és még vibrációt is érzek a lábam alatt. Voltam szerelőnél. Próbaút után megállapította hogy igen valami gond van. Ezután megemelte az autót megforgatta a kereket és úgy találta nem csapágyas az autó. Ezután jött egy olyan művelet amit még nem láttam. Engem beültetett a kocsiba majd megemelte a kocsit és alábakolta. Ekkor mondta rakjam 4. sebességbe és így menyek óra szerint 80-90 km/h val. Hoyg így iy meghalgassa a csapágyat és a váltót. ebben az állapotban olyan 50-60 km/h körül jelentkezett a morgás vibráció. De még így sem tudta eldönteni hogy most akkor csapágyas vagy a váltóval van a gond. Annyiba maradtunk 1-2 hónap múlva visszatérünk a hibára  hátha akkor már jobban hallatszik honnan jön a hang.

3 hete lettek felrakva a nyári gumik újjak de a télivel is csinálta ezt.

A kérdésem:

1. volt már valakinek hasonló gondja? Ha igen mi volt a baj és a megoldás?

2. Lehet hogy csapágyas csak még nagyon kezdődő a kopása ezért produkálja csak nagyobb fordulaton?

3. Lehetséges hogy egy váltóolaj csere megoldaná a gondot? (olajszint nem volt ellenőrizve)

4. Ha mégis a váltó a hibás hol  érdemes csináltatni, és mibe kerülne?

5. Esetleg más ötletek mi lehet a baj?

Elkezdtem az elejéről elolvasni a fórumot de még nem találtam válaszokat sajnos.

Előre is köszönöm ha valaki időt szakít rám.

köszönöm :D