sammick Creative Commons License 2015.05.27 0 0 14734

Hú, micsoda hullámot keltettem. Bocsánat, fejből nem voltam egészen pontos, most ellenőriztem a doksit. 1672-es az első dokumentált születés, ő a második generáció legidősebb tagja, tehát ez csak 343 év. Az ősszülőkről csak a név, lakhely, és az apa 1675-ben betöltött tisztsége maradt fenn. A második generációban is keresztnevek, meg évszámok vannak pontos nap nélkül. A harmadik generációnál vannak teljes dátumok, a házastársak szülei, testvérei, és azok mai leszármazottai is megvannak, de az már az 1700-as években indul. Összesen 13 generáció van nyilvántartva, de továbbra sem számoltam össze, sorszámozás nincs a riportban.

 

Ha tévedést vagy pontatlanságot sejtenék az anyagban, azt igazolnom is kellene, és ezt nyilván nem tudom megtenni, nem csak én, senki sem, hasonló kiterjedt kutatás nélkül. A kutató jóhiszeműségében és szakmaiságában pedig nincs okom kételkedni. Szerintem kár erről vitatkozni, még ha általánosságban nem is elérhetők az ilyen régi adatok, kivételek mindig vannak. Egyébként sem utal rá semmi, hogy csak anyakönyvi adatok vannak felvéve ilyen régről. Nem anyakönyvkutatást végzett az illető, hanem családfakutatást :)

 

 

Előzmény: canonfan_448 (14730)