canonfan_448 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 14728

A sziléziai anyagok elég jók, ott sok 1670-1690 környéki születés megvan (azon a szálon olyan 10-12db ős), de a további munkát nehezítik az anyakönyvek szűkszavúsága, hiszen hiába vannak meg az anyakönyvek, itt már nem sok információ van bennük.

Elég nagy meló kirakni a puzzle-t. :)

Talán a kisebb településeken majd megoldom, de pl. TROPPAU (Opava) az gáz, túl nagy, lehetetlen az egészet feldolgozni, kibogarászni.

Hiába maradéktalan az anyag kb. 1620 után.

Viszont nincs semmi sem indexálva, csak szkennelt doksik vannak, így meg nekem sok. :)

 

A fa nagy részén viszont a szálak többsége inkább 1750-1780 környékén indul, ott ahol az ősök a jelenlegi országhatáron belül születtek/házasodtak/haltak.

Van pár 1700-as évek elejéről, de ritka.

De van olyan ahol 1800 körül akadás van, és nem megy tovább a dolog.

 

Felvidék a legjobb, mert szinte csak Trencsén-megyében vagyunk érintettek, és ha jól tudom odáig nem ment fel a török.

Nagyon hamar elkezdtek anyakönyvezni, talán úgy 1670-1700 a jellemző még a kisebb településeken is.

Plusz it találtam olyan tagokat is, akik benne vannak a SZLUHA-féle gyüjteményben. (nemesi családok)

De ezek számomra ellenőrizhetetlenek, mert sosem láttam mi alapján állította össze őket. Nyilván a családok iratai alapján.

 

Így ezt vagy elhiszem, vagy nem. :)

 

Illetve hülyeség amit írok, mert a gyüjteménye korreál az anyakönyvekkel is, hiszen ahol talált anyakönyvi adatot azt beleírta - tehát ott pontos dátumok is akadnak. Nyilván csak 1650-1670, avagy kicsit később.

Magamhoz képest 8 generációval feljebb már találtam 2 tagot, aki benne van a gyüjteményében, és további kb. 120-140 tag, akik ezen 2 ős további felmenői és testvérei.

(azt ne kérdezd ez hány generáció, talán 9-10, még a nyolcadikon felül)

De mint mondottam, ezt én nem tudom leellenőrizni és főleg csak születési évek maradtak fenn, pontos dátumok nem.

(vagy, hogy mikor kapott levelet az adott figura)


Egyébként találtam hibát is az összeírásában. Két táblázata pl. nem egyezik, és elég nagy hiba van benne.

Előzmény: vörösvári (14723)