donee Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3429

Sziasztok!

 

Én is keresek egy nagyon régi filmet, egyelőre már a film címének is nagyon örülnék! :)

 

Az alábbiakat sikerült eddig összeszednem róla az interneten:

 

Forrás: http://hup.hu/node/51965

 ( sbela | 2009. október 28., szerda - 17:13 )

Én is keresek egy filmet. Amire emlékszem.

Színészek/művészek vannak egy szigetre zárva. Egy (az) író úgy írja a művét hogy diktálja egy számítógépnek, ami egy írógép volt
és (néha) tévedett és az író kijavított.

Hát ennyi. Előre is köszönöm.

 

Forrás: http://m.hup.hu/shownode/node/51965

 

( sbela | 2009. október 28., szerda - 17:13 )

Én is keresek egy filmet. Amire emlékszem.

Színészek/művészek vannak egy szigetre zárva. Egy (az) író úgy írja a művét hogy diktálja egy számítógépnek, ami egy írógép volt
és (néha) tévedett és az író kijavított.

Hát ennyi. Előre is köszönöm.

( renda | 2009. október 28., szerda - 22:40 )

...és az írógépnek van egy rúdra szerelt mikrofonja, ami forog a pasi után ahogy az mászkál a szobában.
odaégeti a nehezen beszerzett, nem mesterséges tojásból készült rántottát. sosincs pénze, de leleplez egy klónozásos összeesküvést, mire kap egy végtelenített bankkártyát. vagy ez egy másik film? ködlik valami, de a címét nem tudom.

hmm. sok jelenet, vagy éppen csak egy-egy kép, porosodik a gyermekkorból valahol a mélyben, időnként bevillan egy, de még csak felidézni is alig tudom, nem hogy értelmesen elmondani. valamikor, talán még az átkosban, kb óvodásként láttam (láttuk), sose tudjuk meg mi volt az.

 

 

Forrás:

A '70-es évek TOP 20 SF filmje - 1. rész

Miután az európai újhullám bebocsátást nyert a tengerentúlra, a hollywoodi filmgyár átvette a számára hasznos elemeket. A hetvenes évek filmese így olyan kiváltságos helyzetbe került, ami ma már elképzelhetetlen lenne: nyugodtan kísérletezhetett műfajokkal, stílusokkal[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

MP 2010.10.13. 20:35:02

Kérdezem tőletek hogy nem emlékeztek e a következő filmre. Úgy kezdődött hogy egy ember egy írógépnek diktál. Aztán valami táborban voltak ahol egy teremben egy emberi kéz volt csuklóig megformázva s ha végigsimított rajta összezárta a markát. A táborból úgy léptek meg hogy egy kókuszdióban leúsztatták a kezükről leszedett jeladót. Nagyon megköszönném ha végre kiderülne a címe. Anno a tv- is adta.

 

Skeez 2010.10.16. 23:14:48 @MP: Meg volt benne olyan poén is, hogy "Ül a klón".
Ezt, gyanítom, a magyar fordítok találták ki, de akkoriban nagyon tetszett.
Rémlik is, hogy a klónozás volt a film lényege. Valami öreg fickó klónozott embereket.
Az írógépes részre én is emlékszem, a mikrofon követte a főszereplő mozgását, hogy mindig tökéletes legyen a felvétel.